Mersin eski belediye başkanı elma satarak geçiniyor

Mersin eski belediye başkanı elma satarak geçiniyor

11 Aralık 1977 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Mersin’in Huzurkent Belde Belediye Başkanı seçilen Veli Dev, 12 Eylül 1980’de yapılan askeri darbe sonunda görevinden uzaklaştırıldı. Daha sonra Mersin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yapan Dev, emekli olduktan sonra Erdemli ilçesinin Güzeloluk Yaylası’nda çiftçilik yapmaya başladı.

ALNININ TERİ İLE KAZANIYOR

Şimdi 77 yaşında olan 9 çocuk babası Dev, emekli maaşıyla geçinemediği için kendi elleriyle yetiştirdiği elmaları satıyor.

50 yıl siyasetin içinde aktif olarak yer aldığını ve bu nedenle de her zaman halkla iç içe olduğunu ifade eden Veli Dev, şunları söyledi:

“HALKIM İÇİN UĞRAŞTIM”

“18 yıl sağlık memuru olarak görev yaptım. Tarsus’ta ve Torosların köylerinde at sırtında görev yapardık. Ulaşım, sağlık ocağı, doktor yoktu. Köylerde sıtmayı, veremi yok ederdik. 1977’de Belediye Başkanlığı görevi yaptım. Değerli halkımızın teveccühünü kazandık. Bütün idealimiz, hedefimiz halka hizmetti, memlekete hizmetti. Bu doğrultuda güzel bir mücadele verdik. En büyük mutluluğumuz zenginliğimiz, halka vermiş olduğumuz hizmettir, halka karşı taşımış olduğumuz siyasi sorumluluktur. Benim tek derdim hizmet etmekti. Vatandaşımın iş, aş sahibi olmasıydı. Şu anda da Güzeloluk yaylasında, bahçemde yetiştirmiş olduğum ağaçların meyvelerini satıyorum. Yine halkla iç içe yaşantım devam ediyor.”

‘SİYASETÇİ ONURLU OLMALI’

2004 yerel seçimlerde CHP’den İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Dev, mecliste ‘Sağlık ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’ ile ‘Kültür ve Turizm Komisyonu’ başkanlığı görevlerini yürüttü. Tarım Komisyonu üyesi olarak da köylere taşıdığı hizmetlerle vatandaşların gönlünü kazanan eski başkan Veli Dev, siyasetçilere seslenerek şöyle konuştu:

“HİÇ EVİM OLMADI KİRADA OTURDUM”

“Siyasetçi dediğin önce onurlu olacak. Kendi çıkarlarını düşünmeyecek. Siyaset yaparken asla kendinizi düşünmeyeceksiniz. Ben yıllarca belediye başkanlığı ve İl Genel Meclis Üyeliği yaptım. Benim evim falan yoktu kirada oturuyordum. Siyasetçi hak gözetecek. Kendi hakkını öne çıkarmayacak. Benim siyasilerden beklediğim rüşvetçilik, yalan dolan olmadan bu işi namusuyla yürütsünler. Çünkü bu memlekete hizmet etmek onur meselesi, güven meselesi ve inanç meselesidir.”

Mersin eski belediye başkanı elma satarak geçiniyor

Mersin eski belediye başkanı elma satarak geçiniyor 1

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s