İzmir engelli kız için liseye asansör yapılıyor

İzmir engelli kız için liseye asansör yapılıyor

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde çift omurilikli olarak dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen 15 yaşındaki Ömür Aldemir, yeni eğitim öğrenim yılında Ödemiş Anadolu Lisesi’ndeki sınıfına engelli asansörüyle çıkacak. Yapımına başlanan asansör 45 gün içerisinde tamamlanacak.

1 YIL SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞACAK

Ödemiş İlçesi’nde, çift omurilikli olarak dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen ancak, tam olarak sağlığına kavuşması için doktorların bir dizi ameliyat daha olması gerektiğini belirttiği lise öğrencisi 15 yaşındaki Ömür Aldemir, iki başarılı operasyon daha geçirdi. 1 yıl sonra yapılacak kalça ameliyatı ile tamamen sağlığına kavuşacak olan Ömür, Ödemiş Anadolu Lisesi’nin ikinci katındaki sınıfına arkadaşlarının yardımıyla çıkıyordu.

45 GÜN İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK

Ödemiş İlçesi’ndeki okulların hiçbirinde bulunmayan engelli asansörünün, Ömür’ün okulu olan Ödemiş Anadolu Lisesi’ne yapılması kararlaştırıldı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün asansörün yapımı için 14 Temmuz’da açtığı ihaleyi kazanan firma, çalışmaya başladı. Konyalı firmanın ortaklarından makine mühendisi Mehmet Sabri Kiraz, okulda incelemelerde bulunarak asansörün 45 gün içeresinde teslim edileceğini açıkladı. Ödemiş’te ilk kez bir okula yapılan asansör ile Ömür gibi engellilerin rahatlıkla sınıflara çıkabileceğini kaydeden Okul Müdürü Erdal Görken şöyle dedi:

“Bu asansör sayesinde engelli öğrencilerimizin yanında okulumuzda sınava giren engelli adaylar ve yaşlı vatandaşlarımız da rahatlamış olacak. Bu ihtiyacı belirleyen Kaymakamımız Celil Ateşoğlu, Bakanlık ve il, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine okulum adına teşekkür ederim.”

https://hurriyetvefatilanburosu.wordpress.com

İzmir engelli kız için liseye asansör yapılıyor

İzmir engelli kız için liseye asansör yapılıyor 1

İzmir engelli kız için liseye asansör yapılıyor 2

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s