Adana İncirlik’teki Amerikalılara Toz Uyarısı

Adana İncirlik’teki Amerikalılara Toz Uyarısı

Adana’daki Türk- ABD Ortak Savunma Tesisi olan İncirlik Hava Üssü’ndeki ABD’nin devamlı hava birliği olan 39’uncu Taktik Grup Komutanlığı personeli ve ailesi için toz uyarısı yapıldı.

İncirlik’teki ABD’lilerin resmi internet sitesinde yapılan uyarıda, toz bulutları nedeniyle hava kirliliği değerlerinin çok yükseldiği bildirildi. Bazı kişilerin tozdan dolayı göz, boğaz ve solunum zorlukları çekebileceği belirtilen açıklamada, şöyle dendi:

“Geçtiğimiz günlerden beri Adana atmosferi pek çok sorunlu partikülle kaplanmış durumda (kül,pislik, toz ve duman). Bu nedenden dolayı dışarıda harcadığınız vakti sınırlandırmanızı ve dışarıda yaptığınız sporu askıya almanızı tavsiye ediyoruz. 39’uncu Medikal Grup, havayı gözlemeye devam ediyor ve durum normale döndüğünde aktivitelerinize devam edebilmeniz için bilgilendirme yapılacaktır.”

NORMAL SINIRIN 10 KATI AŞTI

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği’nden yapılan açıklamada, Adana Valilik Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu verilerine göre 4, 5, 6, 7 Eylül tarihlerinde hava kirliliği sınırlarının normal sınırın 10 katı aşıldığını açıklamıştı. – Adana

Adana İncirlik'teki Amerikalılara Toz Uyarısı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s